ANAKONDA BENDA - Historie 

Na začátku prázdnin roku 2000 jsme se ukázali s novým názvem kapely ANAKONDA BENDA (název ANAKONDA BENDA vznikl, dle velice urostlého přirození našeho kytaristy), hráli jsme ve složení: Josef Ulrych (kytara), Honza Klik (klávesy), Pavel Šebek (basa) a Míra Polata (bicí).

Naše první „turné“ bylo na Hracholuské přehradě u Plzně. Od této doby se skupina začala objevovat i na menších soukromých akcích, svatbách a malých klubech. Tato kapela vsadila na repertoár výhradně českých hitů od kapel např.: Katapult, Kabát, Olympic, Argema…

Na podzim roku 2002, kapela ANAKONDA BENDA zažila první třesk! První odchod oznámil z kapely kytarista Josef Ulrych z rodinných důvodů a při té příležitosti nám oznámil klávesák Honza Klik, že se chce vydat na sólovou dráhu.

Díky příchodu nového výborného kytaristy Josefa Šafaříka se kapela začala o dost více věnovat muzice a kompletně přearanžovala dosavadní, tak trochu amatérský postoj. V tomto složení: Josef Šafařík, Pavel Šebek a Míra Polata se začaly hrnout nabídky lepších vystoupení. Častějším hraním se začala projevovat sehranost, barevnější kytara, zlepšující se zpěv a zakoupení světelných efektů a dobré nálady se kapela ANAKONDA BENDA doslova vřítila mezi své fanoušky na každém vystoupení. Právě v této době přichází velký šok, když baskytarista a zpěvák Pavel Šebek nečekaně oznamuje odchod z kapely. Toto definitivní rozhodnutí se děje po odehrání silvestrovské noci v roce 2006 Na Spilce v Plzni. Z původního složení tak již zůstává pouze frontman kapely bubeník Míra Polata.

Na začátku roku 2007 přichází do kapely zkušený baskytarista Marek Potůček, který přináší nový náboj, a to nejen svým pestřejším hraním na baskytaru,  ale i postupně se vylepšujícím zpěvem, což má na dnešní výraz kapely drsnější vliv.

Díky vytvoření skvělých stránek  www.anakondabenda.cz naším kamarádem Honzou i naší soukromé fotografce Věrce se úroveň této kapely vyhoupla o schůdek výš.

Kapela trochu přitvrdila, ale původní myšlenky hrát jen české hity se nevzdala a dokonce natočila v roce 2008 své vlastní DVD. Za poslední dva roky se kapela ve složení: Josefa Šafaříka, Marka Potůčka a  Míry Polaty dostala na větší podia, motorkářské srazy, pivní slavnosti, hraní na různých náměstích, festivalech, i se snaží pořádat své vlastní akce, vždyť se počet fanoušků šplhá pořád do větších čísel.

Čím to zakončit? Především velký dík za Vaší přízeň, super náladu a těšíme se na Vás v roce 2009.

Pepa Šafařík, Mára Potůček a Míra Polata - to je a bude Vaše ANAKONDA BENDA